Ne yapıyoruz?

Ekolojik köy projesi ile insanların doğa ile iç içe yaşayabileceği, stresli kent ortamından uzaklaşıp huzurlu bir yaşamın ve kendi ihtiyaçlarını topraktan karşılayabileceği , toprağın sağlıklı ürünlerine kendi eliyle ulaşabileceği, köy hayatının getirdiği doğayla ve çevreyle uyumlu bir hayat tarzını sunacaktır.

 

Pansiyon hizmetleri verilerek ekolojik turizmin gelişmesine katkı sağlanacak bir gelir elde edilecektir.

Amacımız nedir ?

Deniz kenarında ekonomik bir şekilde arazi sahibi olmak ve ilerde imar sorunlarını hallederek inşaat karşılığı yazlık bir konut sahibi olmaktır. Her ortağımızın hisse payı 1000 m2'dir.

 

Şu an Kızılağaç'daki arazilerimize 30 m. kalana kadar araba yolu mevcuttur. Yine arazinin 70 m altından sorunsuz bir araba yolu geçmektedir. Önümüzdeki günlerde yol ıslah edilerek araziye kadar giriş sağlanacaktır.

 

 

Bölgeye elektrik getirilmesi için girişimler başlatılmış olup, sonuçlandırılması için çalışmalar devam etmektedir.Arazi içinde su kaynağı mevcuttur.Ayrıca çevredeki ormanda pek çok su kaynakları vardır. Yazı Köyü'ndeki arazilerimize bitişik asfalt yol bulunmaktadır.

Deniz kenarında ekonomik bir şekilde arazi sahibi olmak ve ilerde imar sorunlarını hallederek inşaat karşılığı yazlık bir konut sahibi olmaktır.

  • Üretmek, pazarlamak, bu yolla ihtiyaçlarını karşılamak.

  • Kırsal ve ekolojik turizmi geliştirmek,

  • Tarımsal faaliyetlerin yanında sanat çevreleriyle birlikte olmak, öğrenmek, öğretmek,

  • Yılın on iki ayı çalışırken, dinlenerek doğayla iç içe yaşamak,

  • İnsanların üretme, birlikte uyum, sevgi, saygı içinde yaşama isteğine cevap vermek,

  • Tüketim ihtiyaçlarını kendi karşılayarak, ulaşım, yakıt, pahalılık, giyim giderlerini sıfırlamak,

  • Birlikte yaşadığı insanlarla görev bölümü yapmak, iş ve aş üretmek, sorumluluğun ve başkalarına faydalı olmanın zevkini 

    tatmak, huzurunu duymak,

  • Şehrin karmaşık, zor ve yorucu ortamından uzaklaşarak gürültüsüz bir ortamda, temiz havada, ihtiyaçlarımızı üreterek yaşamak.

 

Kısacası, gündelik yaşamın bize getirdiği ve bizim istemiye, istemiye kabul ettiğimiz, bize ait olmayan yaşam şekillerinin, üzerini örttüğü özlemlerimizin ve bizde olan becerilerimizi tatmin etmek ve açığa çıkartma fırsatı. Dostluğun, paylaşmanın, sevginin kısacası hayatı paylaşma sanatını tadabileceğimiz bir yaşam şekli.

 

Ortaklarımızdan bilgi, birikim ve tecrübeleri ile kurslarda eğitim verecek olan kişiler bu hizmetleri karşılığı ücret alacaklardır. Ekolojik Turizm Geliştirme kooperatifi olarak çalışmamızın amacı: Bakanlıklar, A.B. , A.B.Kalkınma Bankası, Dünya Bankası gibi kuruluşlardan ekolojik tarım, eğitim, çevresel kalkındırma, sanat çalışmaları projeleri için verilen hibe kredilerden yararlanmaktır.

Neden ?

Katılım Koşulları

1. Dilekçe (Sitemizden temin edebilirsiniz.)

2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3. İki Adet Fotoğraf

4. Banka Dekontu.

T.C. Ziraat Bankası Başkent Şubesi  

IBAN: TR22 0001 0016 8356 6971 3250 01